Décadence jeans je slovenská štýlová streetwear značka založená v roku 2017. Zameriava sa na aktuálne svetové módne trendy pre mladých ľudí. 

Značku hrdo reprezentuje výrazné logo, ktorého tvorba prechádzala mnohými fázami. Vo finálnej podobe je to maska s rohami a slzou stekajúcou po líci. Inšpiráciou mu bolo pochmúrne dekadentné umelecké obdobie.

Francúzsko, polovica 19. storočia, tu vznikli umelecké prúdy s hanlivým pomenovaním Dekadencia.  Vyznačovali sa únikom z reálneho života, príliš tesného a zväzujúceho, do sveta snov a mystiky. Pochmúrnosť a úpadok spoločenských mravov sú ich ďalšími typickými znakmi. Dekadenti sa uchylovali k alkoholu, drogám a neviazanému životnému štýlu.

Extravaganica, ktorá je nositeľná každý deň. To je cieľom kolekcií, ktoré ti Décadence jeans prináša. Otrhaný look, farebná rôznorodosť, aj moderné potlače a výšivky – všetky modely sú šité v limitovaných kolekciách, preto sú zárukou jedinečnosti.

Našou víziou je stať sa „pojmom“ v oblasti extravagantnej módy, dať možnosť odlíšiť sa a vykročiť z radu masových (fast fashion) značiek. Zároveň chceme stavať na kvalite a dobrom pocite z nášho oblečenia.

Nosným prvkom naších kolekcií sú rippované (potrhané) skinny jeans, ktoré u žiadnej inej značky neuvidíš. Obtiahnuté, s potrhanými kolenami a zipsami v spodnej časti, džíny od Décadence sú robené s citom pre detail. Ďalším rovnako dôležitým prvkom sú mikiny a bundy.

Za projektom stoja dvaja mladí nadšenci pre módu, ktorých snom bolo priniesť vlastnú značku oblečenia. Jedinečné kúsky s vlastným rukopisom, pre mladých bez kompromisov.

Prihláste sa do svojho účtu