Aké džíny sa hodia na tvoju postavu ?

Či už ste vysokí alebo nízki, chudí alebo silnejšej postavy, nie vždy je jasné, aký typ denimu sa hodí na vašu postavu najlepšie. Pripravili sme preto krátku príručku, ktorá vám napovie, akým smerom sa uberať..
Vysoký typ
Basketbalisti a volejbalisti 🙂 napnite uši, zbystrite zrak. Potrebujete džíny, ktoré sú nízke alebo stredne vysoké v oblasti boxeriek, pretože tento strih vás v daných partiách rozšíri – namiesto toho, aby vám nohy ešte viac predĺžil. Džíny s “vysokým sedom” by zbytočne predĺžili už i tak dlhé nohy, a to isté platí aj pre skinny jeans. Vysokí muži by si mali dávať obvzlášť pozor na jednu vec, a to je dostatočná vzdialenosť medzi stehnami v rozkroku – vyhnú sa tak obávanému odieranie (nemáme pri tom namysli koreláciu medzi veľkosťou topánok a dĺžkou “prívesku”).
                                                    
Nízky typ
Na opačnej strane spektra sú nižší muži, ktorí by sa za každú cenu mali vyhnuť strihu s nízkym pásom. Ideálne na predĺženie postavy je vyhľadávať džíny so stredne dlhým alebo predĺženým pásom. Pre nízkych mužov je ideálny strih taký, ktorý takpovediac “padne ako uliaty” – taký predĺži vaše končatiny. Vhodné sú teda slim a skinny strihy. Naopak rozťahaný strih, v ktorom akoby plávate a má prebytok látky, dokáže postavu opticky zmenšiť. Záverom treba povedať, že rázporok by u nízkych mužov nemal byť nízko položený.Dôležité je aj, aby džíny dobre sedeli na zadných partiách.
Atletický typ
Muži s dobre vyvinutou (alebo vypracovanou) muskulatúrou chcú svoje prednosti zväčša ukázať. Z tohto dôvodu majú voliť nohavice blízke skinny alebo slim – strihu, so strednou výškou posedu ( vzdialenosť medzi rozkrokom a hornou hranou). Príliš voľné, rozťahané džíny spôsobia, že dobre vyformované nohy v ních zaniknú. Vhodné je preto vyberať takto – čím viac chcete ukázať, tým priliehavejší strih zvoľte.
 
Chudý typ
Štíhli muži sú takpovediac šťastlivci, pretože väčšia časť módnych dizajnov a strihov sedí lepšie práve im – obvzlášť sa im hodia súčasné strihy, ale aj štýly. Hrubšia tkanina a ťažší materiál je v tomto prípade vítaný, pretože dodá štíhlej postave na mohutnosti. Svetlé farby sú taktiež vítané na štíhlych postavách, dodávaju pocit objemu a priestoru. Rozhodne sa neodporúča nosiť na tomto type postavy široké strihy, v ktorých sa postava celkovo stratí. Naopak slim strih dodá postave uhladený štýl.
Väčší typ
Pre tento typ postavy nie je vhodné sústrediť sa na slimové a skinny strihy, existuje však niekoľko taktík, ako prebytočné centimetre decentne zakryť. Vyhnite sa v tomto prípade strihu ktorý je prílišne napasovaný vo vrchnej časti, doprajte komfort svojim partiám, a sústreďte sa na klasický rovný strih so “stredne dlhým alebo krátkym sedom”. Odporúčajú sa tiež ľahké a tenšie materiály, ktoré dodajú postave ľahkosť a nepridajú zbytočne na objeme.
Prihláste sa do svojho účtu